Bootable Flash ایجاد نمایم

چگونه می توانیم یک Bootable Flash برای ویندوز ایجاد نمایم؟ حالا زمانی شده که اکثر از کاربران ویندوز و همچنان مک او اس از طریق فلش ویندوز خود را نصب می نماید. خود مایکروسافت همچنان از همین روش زیاد تر استفاده می کند پس لازم است ما هم از این روش استفاده نمایم بخاطریکه خیلی آسان و راحت می باشد. اگر توسط دی وی دی ویندوز نصب نمایم تقریباً نیم ساعت ویا یک ساعت را در بر می گیرد امّا اگر از فلش استفاده نمایم پس می توانیم در ۱۵ دقیقه آنرا نصب نمایم. شاید برای بعضی از اشخاص سوالی پیش بیاید که چرا باید Bootable Flash نمایم؟ چرا همان قسمی فایل های ویندوز را داخل فلش نیندازیم؟ برای باز اول زمانیکه فلش خریداری می کنیم اگر فایل های ویندوز را هم داخل آن بی اندازیم نمی توانیم ویندوز را توسط آن نصب نمایم چون سازگاری ندارد. پس اول باید Bootable Flash شود بعد می توانیم آن کار را انجام دهیم. برای این کار در ادامه مطلب با آموزش همراه باشید.

در قدم CMD را run as administrator نماید. اگر به صورت ساده سی ام دی را باز کنید باز هم نمی توانید دستورات که در پاین گفته می شود را انجام دهید. پس به هیم خاطر اول باید صفحه سیا یا همان سی ام دی را با سطح دسترسی ادمین بالا بیاورید بعد می توانید دستور را عملی نماید.

open cmd
open cmd

در قدم دوم این دستورات را در صفحه CMD بنوسید.

  1. Diskpart
  2. list disk
  3. select disk 1
  4. clean
  5. create partition primary
  6. format fs=ntfs quick
  7. active
  8. exit

در شماره دوم Select Disk 1. منظور از ۱ همان درایو است که شما می خواهید آنرا پاک ویا فارمت نماید. پس توجه داشته باشید. که هارد دیسک کامپیوتر خود را فارمت نکنید. منظور از یک همان فلش هست که شما می خواهید آنرا فارمت کنید. پس باید به دقت آنرا انتخاب کنید تا کدام چیزی دیگر را فارمت نکنید.

Diskpart command
Diskpart command

زمانیکه دستورات بالا را انجام داید می توانید فایل های ویندوز خود را داخل فلش بیندازید و مراحل نصب ویندوز را انجام دهید. که در آموزش های قبلی مراحل نصب تمام سیستم عامل ها را خدمت شما عرض کردیم.

Created Bootable Flash
Created Bootable Flash

هر سوالی بود در پاین پست با ما به اشتراک بگزارید.

موفق باشید !!!

پاسخی بگذارید