پیکربندی 2016 Outlook

توسط Mukhtar 02/11/2015 در 5:52 ق.ظ

برنامه Outlook یکی از بهترین برنامه های مدیریت کردن ایمل می باشد که در اکثر از کمپنی های بزرگ از آن مورد استفاده قرار می گیرد.
در آفیس ۲۰۱۶ بیشترین تغییرات و بهبود‌ها مربوط به اوت‌لوک ۲۰۱۶ است. Exchange ActiveSync در Outlook 2016 امکان اتصال سرویس‌های مختلف ایمیل از جمله Hotmail را میسر می‌سازد. پیش از این Outlook از POP و IMAP پشتیبانی می‌کرد اما تقویم و کانتکت‌ها را همگام نمی‌کرد، حالا می‌توانید این موارد را نیز به همراه نامه‌ها همگام کنید. یعنی شما می‌توانید قرارملاقات‌های خود در جی‌میل را نیز با اوت‌لوک همگام (Sync) کنید.

پشتیبانی از شبکه‌های اجتماعی در اوت لوک ۲۰۱۶ ارتقاء یافته است شما می‌توانید از طریق اوت‌لوک به حساب فیس‌بوک و LinkedIn خود دسترسی داشته باشید.
در Outlook ۲۰۱۶ نوار مسیریابی بصورت پیش‌فرض در قسمت چپ صفحه جمع شده است. ابزارهای حذف، حرکت دادن، علامت‌گذاری کردن و علامت زدن به عنوان خوانده شده نیز در قسمت راست صفحه قرار داده شده‌اند. همانند دیگر ابزارهای آفیس، منو ریبون هنوز در Outlook ۲۰۱۶ نیز وجود دارد اما اگر آن را مخفی کنید فضای بیشتری خواهید داشت و بدون آن نیز می‌توانید به تمام امکانات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید.

قابلیت MailTips به شما اطلاع می‌دهد که مخاطب شما در شرکت حضور ندارد، یا از خارج از شرکت به شما پاسخ داده است و یا اگر فراموش کنید که پیوست یک نامه را اضافه کنید به شما هشدار می‌دهد. MailTips در واقع مانع از بروز اشتباهات رایج می‌شود.

مایکروسافت همچنین یک نوار تازه اضافه کرده که در آن گزارش آب و هوا نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید گزارش آب و هوای مناطق مختلف جهان را از طریق این نوار مشاهده کنید. به کمک این ابزار کاربر می‌تواند پیش‌بینی وضعیت آب و هوای سه روز آینده چند نقطه مختلف جهان را بصورت یکجا مشاهده کند. و همینطور بعضی از قابلیت های جدیدی در این برنامه اضافه شده است که در آموزش های آینده آنرا تحت بررسی قرار خواهیم داد.

بخش اول Outlook برای مک:

حالا بعضی امروزی ما در مورد پیکربندی (Configuration) اوت لوک ۲۰۱۶ می باشد. در قدم نخست مایکروسفات Outook را باز نموده بعد روی دکمه Get Started کلیک کنید.

Welcome to Outlook
Welcome to Outlook

یک پنجره جدید برای تان ظاهر می شود دو گزینه برای شما نشان داده می شود که شما می توانید روی هر کدام آن کلیک کنید. اما پیشنهاد می دهیم روی Add Account کلیک نماید.

Setup My Inbox
Setup My Inbox

روی گزینه Other Email کلیک نموده ایمل آدرس همراه با پسورد خود را وارد نماید بعد روی Add Account کلیک کنید.

Account Information
Account Information

یک پنجره جدید برای شما ظاهر خواهد شد اگر ایمل آدرس شما دقیق باشد. بعد تمام جاهای خالی را مثل تصویر پاین خانه پُری نماید. و در نتیجه روی دکمه x کلیک کنید تا از صفحه پیکربندی ویا Configuration خارج شوید.

IMAP Account
IMAP Account

این هم صفحه  پیکربندی شده از اوت لوک ۲۰۱۶.

Outlook Configuration
Outlook Configuration

بخش دوم در Outlook Configuration برای ویندوز:

در قدم نخست باید مایکروسافت Outlook را باز نموده روی دکمه Nextکلیک کنید.

Welcome To Outlook
Welcome To Outlook

گزینه اول را انتخاب نموده روی دکمه Next کلیک کنید.

Add an Email Account
Add an Email Account

خانه های که نیاز به پر کردن دادر مثل تصویر پاین خانه پری نماید.

Auto Account Setup
Auto Account Setup

لحضه انتظار بکشید بعد از چند دقیقه اوت لوک پیکربندی می شود.

Configuring

این هم پیکربندی شده از  Outlook 2016.

Outlook Is Configured
Outlook Is Configured

موفق باشید !!!

پاسخی بگذارید