معرفی آفیس ۲۰۱۶

توسط Mukhtar 19/10/2015 در 4:28 ب.ظ

مایکروسافت آفیس ۲۰۱۶ یکی از پر کاربرد ترین برنامه های دفتری می باشد که جهت سهولت نمودن کار های شرکت و دفتر به کار می رود. پس Microsoft Office قدرتمندترین مجموعه نرم افزاری اداری بوده که برای انجام امور مختلف اداری نظیر تایپ کاربرد دارد، مایکروسافت آفیس از مجموعه نرم افزارهای یکپارچه و متصل به هم تشکیل شده که هر کدام کاربرد گسترده‌ای دارند. امروزه به همراه داشتن این مجموعه جزو ملزومات نرم افزاری محسوب شده و بیش از 1 میلیارد کاربر در جهان همه روزه از این مجموعه استفاده می‌کنند.

همانطوریکه که در مقاله گذشته خدمت شما به عرض رسانیده شد اینکه آموزش گام به گام آفیس ۲۰۱۶ را خدمت شما ارائه می داریم. پس آموزش خود را از Microsoft Word آغاز می کنیم. برنامه وُرد (Word) برای ساختن داکمنت های بسیار با کیفیت بالا، همراه با دیزاین های پشرفته به کار گرفته می شود. یعنی توسط این برنامه ما می توانیم اسناد ویا مدارک خود با بهترین کیفیت آنرا آرایش کنیم و به آن فارمت های مثل بزرگ کردن، دبل کردن، قالب دادن، فونت آنرا عوض کردن بدهیم. پس برای معلومات بیشتر روی لینک ذیل کنید.

در اول فقط می خواهیم معرفی کرده باشیم این برنامه را و بعداً آموزش گام به گام آنرا انشاءالله خدمت دوستان عزیز به عرض می رسانیم. در قدم نخست آفیس ۲۰۱۶ را از این لینک دانلود نماید و بعد آنرا نصب نماید. که طریقه نصب آن هم خیلی راحت و اسان می باشد. روی Setup آنر کلیک نماید بعد دو گزینه برای شما نشان داده می شود. اول Install Now دوم Custom اگر می خواهید بسته آفیس ۲۰۱۶ را کلاً داشته باشید پس روی Install Now کلیک کنید و اگر می خواهید یکی از برنامه های آنرا نصب نماید مثل Word روی گزینه دومی Custom کلیک کنید. بعد چند دقیقه انتظار بکشید تا برنامه آفیس نصب شود.

زمانیکه مراحل نصب تکمیل شد روی دکمه Start Menu کامپیوتر خود کلیک نماید Word را تایپ نماید و بعد انتر نماید.

open word 2016
open word 2016

حالا شما یک صفحه جدید مشاهده می کنید پس روی Blank Page کلیک کنید. قسمت دست چپ که برای شما نشان داده شده است فایل های را نشان می دهد که قبلاً در داخل Word نوشته شده است. در قسمت وسط هر کدام آنها را بنام Template یاد می کند که می توانیم Template های زیاد را هم استفاده نمایم امّا بشرطیکه در انترنت وصل باشیم. وه می توانیم از داخل کامپیوتر خود مستقیماً فایل وارد نمایم. به هر صورت ما در اینجا از Blank Document شروع می کنیم.Blank Document

در پنجره پاین شما می توانید یک معلومات کلی در مورد برنامه Word مشاهده نماید. که قسمت های مختلف Word را چه می گویند؟ قسمت بالای که در تصویر پاین نشان داده شده است بنام Title Bar یاد می شود. سمت دست چپ طرف بالا را بنام Quick Access Toolbar یاد می کند. و پاین Title Bar را بنام Menu Bar یاد می کند. و جای که می توانیم از آنجا فارمت و اسناد و مدارک خود را دیزاین بدهیم بنام  Ribbon یاد می کند. و علامت مثلث شکل در تصویر پاین نشان داده شده است بنام More Option Dialog Box یاد می کند. و طرف دست راست در قسمت وسط آنرا بنام Scroll یاد می کند. و همچنان قسمت پاین آنرا بنام Status Bar یاد می کند. این هم از مشخصات Word ۲۰۱۶ که خدمت شما دوستان عزیز ارائه گردید.

Introduce To Word
Introduce To Word

موفق باشید!!!

پاسخی بگذارید