فارمت نمودن فلش برای مک

توسط Mukhtar 09/03/2015 در 6:12 ق.ظ

تعداد زیادی از USB فلش در مک سازگاری ندارد. یعنی فارمت شان با سیستم عامل مک او اس همسازی ندارد. پس برای این که بتوانیم تمام فلش هار در داخل مک او اس استفاده نمایم باید فارمت آنرا تغیر دهیم. در ادامه مطلب با آموزش همراه باشید.
در قدم اول با فشار دادن دکمه Command همراه با Space سرچ باکس برای شما در صفحه کامپیوتر تان ظاهر می شود. بعد در سرچ باکس بنوسید Disk Utitlity  و روی آن کلیک نماید.
How to Format USB Flash For Mac OS X Step-1
یک پنجره جدید برای شما باز میشود. در قدم اول USB فلش را انتخاب نماید بعد روی Erase کلیک نماید. در قسمت وسط پنجره دو گزینه وجود دارد که یکی آن Format می باشد و دیگری آن Name . گزینه اول فارمت را ExFAT انتخاب نماید. زمانیکه این گزینه را انتخاب می نماید فلش شما هم با مک سازگاری دارد وهمچنان با ویندوز. اگر فارمت فلش شما ExFAT نباشد پس شما نمی توانید فایل در سیستم عامل مک در داخل آن بیندازید و خطا میدهد. زمانیکه این گزینه ها را انتخاب نمودید روی دکمه Erase کلیک نماید. توجه داشته باشید که تمام اطلاعات داخل فلش شما حذف می شود پس بنابر این باید اطلاعات داخل فلش خود را در داخل کامپیوتر خود بگرید بعد از اینکه فارمت نمودید آنرا دوباره داخل فلش بیندازید.
How to Format USB Flash For Mac OS X Step-2
یک پنجره کوچک ظاهر میشود روی دکمه Erase کلیک نماید.
How to Format USB Flash For Mac OS X Step-3
قسمیکه در تصویر پاین می بنید حالا به راحتی هر نوع فایل را می توانید در داخل فلش خود بی اندازید.
How to Format USB Flash For Mac OS X Step-4
موفق باشید !!!

پاسخی بگذارید