عشق واقعی

توسط Mukhtar 30/09/2015 در 6:09 ب.ظ

جا دارد در این موضوع یک بحث بشود بد نیست. مخصوصاٌ در این روز ها که همه به دنبال عشق و عاشقی می باشد، موضوعی که در همه جا پیج تاب خورده. در نخست باید موضوع را با چند سوال باید آغاز کنیم. البته این وبسایت اکثراً آموزش های کامپیوتری و آشپزی و باقی موضوعات که در وبسایت می باشد فعالیت می کنند امّا از اینکه این موضوع هم در این روزها زیاد داغ شده و هر کس به روش خود آنرا تعبیر می کنند و قضاوت می کنند بد نیست یک بخث در این مورد بشود. آیا بنظر شما عشق (LOVE) فقد بازی کردن با کلمات زیبا و دل انیگز است مثل عشق من، عزیزم، دوستت دارم، بدون تو یک لحظه زندگی کرده نمی توانم، که هر بار چشم خود را می بندم تورا می بینم، در زندگی فقط تورا دارم، کی شود که بهم برسیم، دنیایی من، نفسم، جگرم، توته جگرم، قلبم، تمام وجودم و ……

آیا به نظر شما عشق فقط همین چند جمله هست؟ آیا عشق واقعی همین دوستت دارم ها و عزیزم ها است؟ آیا عشق واقیعی همین I LOVE YOU گفتن و You are my everything گفتن ها می باشد. به قول بعضی ها که (۱۴۲) یعنی همه این کلمات عاشقانه که نسل های جوان این روزها استفاده می کند و با آنها بازی می کند، این ها می باشند؟ آیا عشق واقعی در کنار دریا نزد معشوق نشتن و با کملات زیبا بازی کردن عشق واقعی است؟ آیا در پارک ها و جاهای تفریحی با معشوق راه رفتن و در زیر درخت راه رفتن اینها عشق واقیعی است؟ آیا در سر یک سفره نشتن و نگاه عاشقانه کردن به طرف یکدیگر کردن و علمک و چلمک کردن اینها نماد از عشق واقعی است؟

آیا در کنار ساحل نشتن سر را روی آغوش معشوق گذاشتن اینها نماد از عشق واقعی می باشند؟ آیا از دوری آن تا ساعت ۱۲ بجه شب اشک ریختن عشق واقعی به حساب می آید؟ آیا شب را به سحر رساندن و نماز قضا کردن صبح این نماد عشق واقعی می باشد؟ آیاد در صفحات مجازی ( فسبوک، وایبر، واتس آپ، یاهو، تویتر، ایمو، سکایپ، چت روم…) بازی کردن و چت کردن و گفتگو های بی پایه و بی هدف کردن این نماد از عشق واقعی است؟ سوال هر قدر که بخواهی هست عزیز من هر کسی این مقاله را می خوانند یک بار فکر بکنند به این سوالات که در بالا ذکر شد. آیا وقعاً اینها نماد از عشق واقعی هست که روزها همه جوانان در گیر اینها هستند؟ به نظر من نخیر

عشق خیابانی

ذندگی فقط با دوستت دارم ها و I LOVE YOU گفتن ها تمام نمی شود. اینها فقط بازی با الفاظ می باشد و هیج پایه و اساس ندارد. من در جامعه تعداد زیادی از جوانان را دیده ام که قول خود شان عاشق هستند امّا بعد از چند وقت که می بینی خبر از عاشق بودن وجود ندارد چرا؟ بخاطریکه چند روز با کلمات عاشقانه ساعت هم دیگر تیر کرده به خیال خود که عاشق بوده و از ذندگی لذت برده!

نخیر همه چیز این قسمی ساده نیست که بعضی ها فکر می کنند عشق واقعی آنست که در فراق معشوق بیقراری کردن و از تمام چیز گذشتن مثل امام حسین علیه السلام که حتا فرزند شش ماهه اش را در راه معشوقش داد. مثل لیلی و مجنون که در فراق هم گیریه ها می کردنند و شب را تا به صبح می رساندن و در آخر هم استخوان های شان را در یک جا دفن کردند.

مثل حضرت ابراهیم که فرزند یگانه خود را می خواست در راه معشوقش سر ببرد. مثل شرین و فرهاد که کوه را به یاد معشوق سوراخ کردن و در آخر هم خبر مرگ معشوقش را شنید و در آنجا مُرد. مثل مادر که فرزندش به کدام جای دچار مشکل شود و کباب شدن. مثل علی که شب ها به یاد معشوق در خانه فقراه غذا بردن و به یاد معشوق سر را در چا کردن و در دل کردن. مثل حضرت امام زین العابدین که سجده های آن ساعت ها طول می کشید و با معشوق در دل می کرد. اینها نماد از عشق واقعی می باشد نه با کلمات زیبا بازی کردن و I LOVE YOU گفتن از صبح تا شب و از شب تا صبح.

عشق تقلبی

متاثفانه یکی از چیزهای که جوانان امروزی را غرق در کار های بیهوده کرده همین عشق های خیابانی می باشد. اگر بگوی این عشق فقط چند روز است و با کوچکترین مشکل از بین می رود، هر گیز تَن به قبول کردن نمی دهد. امّا بعد از چند مدت که می بینی بی حال و بیزار از همه چیز ! چرا ؟ می گوید در حق من بی وفای کرد با کسی دیگر ازدواج کرد! چرا ؟ بخاطر این مشکل. آیا وقعاٌ اینها عشق واقعی هست؟ به گفته ای دکتر فرهنگ که یکی از دانشمندان رشته روانشناسی هست می گوید که زمانی که دختر بچه با هم عاشق می شوند. قرار ملاقات به کدام جای می گزارند. تا در آنجا نرسیده با هم دیگر پیام می دهند.

که ای عشق من تو کجا هستی زود بیا که مردم!!! بدون تو یک لحظه زندگی کرده نمی توانم که نفسم قد می شود.!!! همه اینها فقط یک حرف هست و عادت کرده. اگر چند روز این حرف ها را نزند و ملاقات هم نکنند بدون همدیگر یک ثانیه که هیچ بلکه اگر خدا فرصت بدهد ما ها و سالها هم زندگی می کنند اما تنها چیزی که هست هما عادت است.

ادامه دارد …

پاسخی بگذارید