آموزش و طرز تهیه نان روغنی ویا پتیر

توسط Kamila Hussaini 07/04/2016 در 3:30 ب.ظ

در این آموزش می خواهیم طرز تهیه نان روغنی ویا پتیر را به شما دوستان عزیز ارائه نمایم. نان روغنی معمولا در ایران افغانستان و در بعضی جاهای پاکستان نیز از آن استفاده می کنند. نان روغنی بسیار خوشمزه و خوش خور می باشد که مردم معمولا در نهار ویا صبحانه از آن استفاده می کند. در این آموزش طریقه ساختن نان روغنی را برای شما آموزش می دهیم. امید واریم که مورد پسند شما دوستان قرار بگیرد. و اگر کدام سوالی داشتید می توانید در پاین پست آنرا مطرح نماید.

طرز تهیه نان روغنی

طرز تهیه نان روغنی
طرز تهیه نان روغنی

مواد لازم 

  1. تخم مرغ پنچ عدد
  2. آرد شش گلاس
  3. خمير مايه يك قاشق
  4. هيل چهار قاشق چايخوري
  5. بوره دو يا سه پياله
  6. روغن سه پياله

طرز تهيه نان روغنی يا پتير افغاني 

ابتدا داخل كاسه روغن را بريزيد. بعدا بوره ،تخم ها ،هيل و خمير مايه را بريزيد و خوب مخلوط كنيد .بعد آرد را اضافه كنيد و خوب همراي دست تان مخلوط كنيد و دو گلاس آب هم اضافه كنيد و براي بيست دقيقه همراي دست خود نرم كنيد .بعد به مدت دو يا سه ساعت بگذاريد تا خمير به جوش آيد. و خمير را به زغاله هاي كوچك در آوريد. ده دقيقه صبر كنيد تا زغاله ها شما بالا بيايد . بعد زغاله ها را به شكل دايره در اوريد.بعد روي پتير خود را نقاشي كنيد .بعد روي پتير را زردي تخم مرغ را بروي آن بزنيد.و داش را قبلا گرم كنيد.بعد داخل داش بگذاريد پخته شود.

این بود طرز تهیه نان روغنی ویا همان پتیر. امید واریم که چیزی را از این آموزش آموخته ویا حاصل کرده باشید. سوالات خود را در پاین همین پست مطرح کنید. موفق باشید.

پاسخی بگذارید