آموزش و طرز تهیه فرنی

توسط Kamila Hussaini 08/04/2016 در 6:47 ب.ظ

در این آموزش می خواهیم طرز تهیه فرنی را خدمت شما دوستان عزیز ارائه نمایم. آیا تا به حال فرنی خورده اید؟ آیا می توانید فرنی درست کنید؟ اگر جواب تان منفی می باشد پس هیچ تشویش نکنید. حالا روش ویا طرز تهیه فرنی را با مواد لازم آن برای شما تقدیم می کنیم. فرنی یک غذای خوشمزه می باشد که اکثر مردم از آن میل میکنند. از فرنی معمولاً در مهمانی استفاده می کنند و می توانی آنرا خیلی عالی تذئین نمایی.

طرز تهیه فرنی

طرز تهیه فرنی
طرز تهیه فرنی

مواد لازم 

  1. شير يك كيلو
  2. پودر cornflour كيله يك بسته
  3. زعفران به مقدار لازم
  4. بوره سه پياله
  5. هيل دو قاشق

طرز تهيه فرنی 

ابتدا شير را گرم كنيد و بعد بوره را اضافه كنيد. بعد به مدت ١٠دقيقه گرم كنيد بعد پودر cornflour داخل آب سرد جور كنيد. بعد به شير اضافه كنيد. هيل و زعفران هم اضافه كنيد. مراقب باشيد فرني سخت نياد خراب ميشود. بايد آبكی باشد و داخل قالب يا ظرفي ميريزيد شكل قالب شما را بگيريد. مي توانيد با ميوه تزيين (ديزان ) بدهيد.

نكته :شير نه بايد زياد به جوش آيد. مي توانيد وقتي شير، زعفران، بوره و هيل گرم آمد. پودر را كم كم اضافه كنيد. نه بايد پودر به گوليله ها تبديل بشود، بايد آهسته آهسته اضافه كنيد. زود زود شور بدهيد.

این بود روش ویا طرز تهیه فرنی، امید واریم که مورد پسند شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد. و  اگر باز کدام جان آنرا نفهمیده باشید. می توانید در پاین پُست سوال خود را مطرح نماید و بزودترین وقت به سوال شما پاسخ داده می شود. موفق باشید!

پاسخی بگذارید