آموزش طرز تهيه گوش فيل

توسط Kamila Hussaini 28/04/2015 در 5:36 ب.ظ

در این آموزش می خواهیم طرز تهيه گوش فيل را برای شما دوستان عزیز ارائه بداریم. گوش فیل یک نوع غذای بسیار خوشمزه می باشد که در اکثر از کشورها از آن استفاده می نماید. امید واریم که مورد پسند شما دوستان قرار بگیرد. اگر کدام سوالی داشتید می توانید در آخر همین پست آنرا مطرح نماید. و اگر در آشپزی مشکل دارید می توانید با مطرح نماید.

مواد لازم برای تهيه گوش فيل

  1. آرد سه پياله
  2. زردی تخم مرغ دو عدد
  3. شير يك پياله
  4. روغن آب كرده چهار قاشق چايخوری
  5. پكينك پودر يك قاشق چايخوري
  6. نمك كمي
  7. روغن براي سرخ كردن به مقدار لازم
طرز تهيه گوش فيل
طرز تهيه گوش فيل

طرز تهيه گوش فيل

شير و زردی تخم مرغ، پكينگ پودر را با نمك مخلوط كنيد. روغن را اضافه كنيد و بعد آرد را كم كم ريخته، مخلوط كنيد.بعد يك خمير لطيفی تهيه ميشود،كه نه بايد به دست بچسپد. اگر خمير شُل بود،كمي آرد اضافه كنيد و اگر سخت بود،كمي شير اضافه كنيد و مخلوط كنيد.خمير را خوب مخلوط كنيد تا كاملاً كش بيايد. روي خمير را بپوشانيد. تا دو يا سه ساعت بماند. بعد خمير را به زوغاله هاي کوچك در آوريد. بعد خمير را مثل خمير آشك نازك كنيد و با دهانه گلاس دایروی ببريد. بعد به شكل تصوير بالا درست كنيد. بعد با روغن سرخ كنيد. وقتی گوش فيل ها سرد شد پودر قند را روی گوش فيل بپاشيد و نوش جان کنید.

این بود طرز تهيه گوش فيل از ساید آموزش. امید واریم از آن بهره ی برده باشید. موفق و کامیاب باشید. اگر سوالی داشتید در پاین پست مطرح نماید.

صفحه فسبوک ما: آموزش دات نت

پاسخی بگذارید