طرز تهيه بُسراغ افغانی (خجور)

توسط Kamila Hussaini 24/03/2015 در 2:48 ب.ظ

تاحال شده که بُسراغ تهیه کرده باشید؟ بُسراغ یکی از میوه خشک رواج افغانی می باشد که اکثر اوقات برای پزیرای از مهمان ها آنرا پخته می کند. بُسراغ بسیار خوش مزه می باشد که در افعانستان، پاکستان، ایران و بعضی از کشور های افغان نشین آنرا تهیه می کند. در این آموزش طرز تهيه بُسراغ وطنی را خدمت شما عزیزان آموزش می دهیم. و اگر کدام قسمت آنرا نفهمی دید می توانید در پاین پُست سوال خود را مطرح نماید.

طرز تهيه بُسراغ افغانی

مواد لازم :

 1.  نيم كيلو آرد تر ميده
 2.  يك گلاس شير
 3.  دو عدد تخم مرغ
 4.  يك گلاس بوره
 5.  يك قاشق  چاي خوري خمير مايه
 6.  يك قاشق چايخچوري هيل كوبيده
 7.  روغن براي سرخ كردن به مقدار لازم

ظرز تهيه :

ابتدا بوره را با كمی آب گرم حل كنيد تا جایكه بوره ديده نشود. آرد، بوره، تخم مرغ ،خمير مايه و هيل كوبيده شده را با شير و روغن خمير كنيد. خمير را به مدت ٣ يا ٤ ساعت بگذاريد برسد. خمير كه آماده شد كمی بالا ميايد. بعد خمير را به هر شكل كه ياد داريد آماده كنيد. اگر ياد نداريد مطابق تصوير بالا آماده نماید.

بسراغ پخته شده
بسراغ پخته شده

امید وارم که از این آموزش چیزی را یاد گرفته باشید. اگر کدام سوالی داشتید می توانید در آخر همین پُست با استفاده از فارم کامند سوالات خود را با ما مطرح نماید. کافی است نام، ایمل و همچنان گفتنی که دارید در قسمت Comment مطرح نماید. کامنت شما به زود ترین وقت ممکن جواب داده می شود. موفق باشید.

11 Comments

 1. خجول راباهمین طرزپخت تهیه نموده ام امازیاد پف کرد وشکل آن ازبین رفت آیا باید خمیرمایه داشته باشد وخمیربا سفت باشد یاسست

  1. خمیر مایه آنرا باید نیم قاشق بی اندازید.
   قسمی که در این آموزش ما تهیه کردیم کدام مشکلی پیش نیامد. باز هم کو شیش کنید که به آموزش دقیق توجه نماید.
   البته ناگفته نماند که خمیر باید سخت باشد.

پاسخی بگذارید