شروع تجارت بهتر

توسط Ali Jafary 08/04/2015 در 5:25 ب.ظ

در این مقاله قصد داریم ویژگی های یک تجارت خوب که هم در آغاز و هم درحین فعالیت اصولی است را برایتان بیان کنیم زیرا تمامی شرکتها و تجارتها به نحوی از انجا شروع به فعالیت می کنند اما چه عامل یا عواملی وجود دارد که تضمین کننده شروع و بقایی سالم باشد؟ عامل موفقیت بستگی به عوامل زیادی دارد که ما در این مقاله به چند مورد از مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد. با پیروی از این اصول سعی کنید میزان موفقیت خود را چند برابر نماید. با آموزش همراه باشید.

  1. آن چیزی را که به آن علاقه دارید انجام دهید.
    شما برای شروع و ادامه یک تجارت تمام وقت و انرژی خود را صرف آن رشته می کنید، بنابراین شما باید کاری را شروع کنید که واقعاً به آن علاقه مندید زیرا اگربه کاری که هیچ علاقه ای به آن ندارید دست بزنید، بعداز مدتی از آن خسته خواهید شد و دست از کار خواهید کشید .
    بنابراین آن مدتی نیز که صرف آن تجارت یا کار کرده اید، به هدرخواهید داد. اما اگر کاری را که به آن علاقه دارید آغاز کنید اگر در آن کار نیزهرچقدر پیشرفت نماید، با انگیزه تر خواهید شد و پیشرفت های زیادی خواهید کرد .
    پس آن کار را که واقعاً از ته دل می خواهید، انجام دهید. تا به پیشرفت های مالی و موقعیتی برسید.
شروع تجارت بهتر
شروع تجارت بهتر

  ۲. وقتی که کارمندید، شروع به تجارت کنید.
البته این به این معنی نیست که شما برای تجارت باید استخدام باشید. و اگر استخدام نباشید نمی توانید شروع به تجارت کنید. این بدین معنی است که برای شروع تجارت باید یک تکیه گاه مالی داشته باشید و بعداز آن اقدام کنید. این طور نباشد که اصلاً پول نداشته باشید. و در این حین به یک کار تجاری خیلی بزرگ اقدام نمایید. پس حتماً برای شروع یک تجارت که منجر به موفقیت شود شما نیازمند یک پشتوانه مالی هستید تا شما را در آغاز ودر طول مدت تجارت ساپورت و حمایت نماید.

believe_in_yourself
اعتماد به نفس

 ۳.تنهایی انجام ندهید.
شما حتماً به یک حمایت کننده که ممکن است یک فرد یا یک تیم یا یک گروه باشد نیاز خواهید داشت. البته فقط در آغاز نیست بلکه در طول مدت تجارت نیز نیازمند خواهید بود اما برای شروع بیشتر نیازمندید یک دوست صمیمی یا یکی از اعضای فامیل یا خانواده که بتوان به راحتی و بدون دغدغه در مورد امور تجارت با او صحبت کرد و او هم با دلسوزی به حرفهای شما گوش کند و شما را آرام نماید خیلی بهتر می تواند در رفع استرسها و فشارهای آغازین تجارت موفق موثر واقع شود. پس یک دوست صمیمی و واقعی را هیچ وقت از دست ندهید. اگر هم ممکن باشد او را به استخدام شرکت خود در آورید.

Banknotes in heart shapes
تجارت بهتر

۴. از افراد حرفه ای کمک بگیرید.
اگر شما یک شرکت تجاری کوچک را مدیریت می کنید و در آن موفق هستید به شما تبریک می گوییم اما حتماً به یاد داشته باشید که نباید فکر کنید چون یک شرکت کوچک را می توانید به طور فردی و تنها مدیریت کنید پس حتماً یک شرکت بزرگ را نیز به تنهایی می توانید مدیریت کنید. شما در یک شرکت بزرگ، افراد متخصص و حرفه ای، مثلاً یک حسابدار، بایگان، وکیل، و…. نیاز دارید. که یک سری حرفه های تخصصی هستند و شاید شما در این حرفه ها مهارت و تخصص لازم را ندارید پس هیچوقت سعی نکنید که به تنهایی همه این کارها را انجام دهید. زیرا هم زمانبر است و هم ممکن است کیفیت لازم را نداشته باشد.
پس حتماً از سایر افراد متخصص و مجرب استفاده کنید تا در مدیریت شرکتهای بزرگ نیز موفق تر عمل کنید.

پاسخی بگذارید