رفع خطا اشتراک گذاری انترنت

توسط Mukhtar 02/05/2015 در 3:26 ب.ظ

اشتراک گذاری انترنت : آیا تا به حال شده زمانیکه می خواهید کامپیوتر خود را وای فای درست نماید توسط دستور [highlight] netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Amozish key=123456789[/highlight] امّا متاسفانه خطا ویا error می دهد و این مشکل پاین را میدهد. [highlight]The hosted network couldn’t be started. The group or resources is not in the correct state to perform the requested operation.[/highlight]. پس چگونه می توانیم این خطا را رفع نمایم؟ اصلاً نگران نباشید شما می توانید خواندن و عمل کردن به این آموزش مشکل خود را برطرف نماید. چرا این کار را انجام میدهیم و برای چه؟

جواب این است این کار را زمانی انجام میدهیم که فقط یک خط انترنت داریم و به وای فای دسترسی نداشته باشیم. پس می توانیم کامپیوتر خود را Wi-Fi درست کنیم و لپ تاب، تلفون های هوشمند مثل سامسونگ گلکسی، آیفون، آیپد وغیره دستگاه های هوشمند که نیاز به وای فای دارد می توانیم از این روش وای فای درست نمایم و با آنها به اشتراک بگزاریم. برای انجام این کار در ادامه مطلب با آموزش همراه باشید.

در قدم اول خط فرمان ویا همان CMD را run as administrators نموده باز کنید. بعد دستورات پاین را تایپ نماید.

  • اول دستور: [highlight] netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=amozish key=123456789 [/highlight] را تایپ کنید بعد انتر نماید.
  • دوم دستور: [highlight] netsh wlan start hostednetwork [/highlight] را تایپ نموده بعد انتر نماید.

و اکثر اوقات در زمان انجام دادن این دستورات مشکل می دهد پس امروز به این خطا یا مشکل رسیدگی می کنیم. برای برطرف کردن این مشکل Device Manager را باز نماید. برای باز نموده دیوایس منیجر در کنترول پینل کامپیوتر خود رفته روی دیوایس منیجر کلیک کنید.

control panel
control panel

زمانیکه دیوایس منیجر را باز نمودید در بخش بالای روی دکمه View کلیک کنید بعد از آخر دومی روی گزینه Show hidden devices را انتخاب نماید. تا برای تان تمام درایو های مخفی را نشان دهد. بعد روی Microsoft Hosted Network Virtual Adapter کلیک نماید. بعد آنر فعال ویا enable کنید. و دوباره دستور اولی که برای شما گفته شد اجرا نماید در صفحه ساه سی ام دی. اگر باز هم مشل رفع نشد با ما به اشتراک بگزارید.

Device manager
Device manager

توسط همین دو دستور می توانید خط انترنت خود را با دیگران به اشتراک بگزارید.

موفق باشید !!!

پاسخی بگذارید