راه دیگر دانلود نمودن ویدئو از یوتیوب

توسط Mukhtar 22/02/2015 در 6:11 ب.ظ

آیا تا بحال به ویدئوی دلچسپ و عالی در یوتیوب برخودر کرده اید که بخواهید آنرا با خود تان داشته باشید برای زمانیکه اصلاً در انترنت دسترسی ندارید؟ با اسفاده از یک extension که باید در داخل مرورگر  فایر فاکس نصب شود تا بتوانید ویدئو های یوتیوب را بصورت مستقیم در داخل کامپیوتر خود دانلود نماید و هر زمان خواسته باشید می توانید در داخل موبایل تبلیت ویا آیفون خود بی اندازید. در ادامه مطلب با آموزش همراه باشید.
در قدم اول فایر فاکس را باز نماید. مرورگر فایرفاکس extension های زیادی دارد که می توانید ویدئو های یوتیوب را توسط آنها در داخل کامپیوتر خود دانلود نماید. یکی از بهترین این extension ها اکستنشن  “Download YouTube Video as MP4” می باشد. این اکستنشن یک لینک برای هر ویدئو که شما در یوتیوب باز می نماید ایجاد می کند. که با استفاده از آن لینک می توانید ویدئو را دانلود نماید.
و می توانید اکستنشن را از منیو مرورگر فایرفاکس دریافت نماید. که در اول روی منیو فایر فاکس کلیک نماید بعد روی دکمه “Add-ons” کلیک نماید. یک پنجره جدید باز می شود که در پنجره جدید   “Download YouTube” نوشته نماید که شما در صفحه جستجو وارد می شوید حالا اولین اکستنشن را انتخاب نماید قسمی که در تصویر پاین نشان داده شده است.
Download-YouTube-Videos-for-Free-Step-1
حالا هر ویدئو ویا هر فیلم که می وخواهید دانلود نماید را نوشته نموده که در پاین یک لینک دانلود برای شما ظاهر می شود روی آن کلیک نماید.
Download-YouTube-Videos-for-Free-Step-2
زمانیکه روی Download کلیک نمودید می توانید با کیفیت های مختلف آنرا دانلود نماید.
✓    کیفیت FLV 240p – که پاینترین کیفیت می باشد برای گوشی های سیستم پاین و یا تلفون های قدیمی می باشد که ويدئوهای کیفیت بالا را ساپورت کرده نمی تواند.
✓    کیفیت MP4 360p – می باشد که برای تلفون های دسته دوم یعنی کمی مدل بالا می باشد و چندان کیفیت خاصی ندارد.
✓    کیفیت MP4 720p – این کیفیت HD می باشد که برای کامپیوتر تلفون های مدل جدید می تواند این فارمت را ساپورت کند.
خوب حالا یکی از این کیفیت ها را انتخاب نماید روی لینک دانلود کلیک کنید.
Download-YouTube-Videos-for-Free-Step-3
زمانیکه یکی از آن فارمت ها را انتخاب نمودید یک پنجره جدید ظاهر می شود. Save File را انتخاب نماید بعد روی دکمه OK کلیک نماید. برای اکثر از مردم فایل بصورت خود کار دانلود می شود اما برای بعضی ها مسیر فایل را که در کجا باید ذخیره شود می پرسد. اگر مسیر فایل را خواست. هر مسیر که خود شما می خواهید انتخاب نماید و دانلود کردن آغاز می شود.
Download-YouTube-Videos-for-Free-Step-4
اولاً بستگی به ویدئو شما دارد که حجم آن چند MB ویا GB می باشد. اگر حجم آن کم بود زود دانلود می شود و اگر زیاد بود کمی دیرتر دانلود می شود. دوماً بستگی به سرعت انترنت شما دارد هر قدر سرعت انترنت تان زیاد باشد به همان اندازه فایل شما زود دانلود می شود و اگر سرعت انترنت شما پاین باشد فایل دیر یا آهسته دانلود میشود.
Download-YouTube-Videos-for-Free-Step-5
فایل های که دانلود می شود معمولاً در پوشه بنام Download ذخیره میشود. پوشه Download را باز نماید.
Download-YouTube-Videos-for-Free-Step-6
فیلم که دانلود شده است باز نماید. اگر در بخش باز کردن فیلم کدام مشکل پیش آمد باید توسط Player های رایگاه مثل VLC ویا کدام پلیر دیگر باز نماید.
Download-YouTube-Videos-for-Free-Step-7
موفق باشید !!!
هر سوالی بود در فسبوک یا در پاین پست مطرح نماید.
فسبوک

پاسخی بگذارید