از بین بردن پسورد بایوس کامپیوتر

توسط Mukhtar 28/04/2015 در 2:07 ب.ظ

آیا تا بحال شده که بایوس کامپیوتر خود را پسورد داده باشید و بعداً آنرا فراموش کرده باشید؟ پس چگونه می توانیم پسورد بایوس را از بین ببریم؟ بایوس کامپیوتر یکی از بخش های مهم کامپیوتر می باشد که برای تنظیمات مهم مثل تنظیمات بوت پسورد دادن کامپیوتر و بعضی از پالیسی های دیگر که در داخل خود بایوس کامپیوتر می توانید آنر مشاهده نماید. زمانی بایوس کامپیوتر را پسورد می دهیم که در یک شبکه ویا جاهای شولوغ، هر کس می تواند داخل بایوس کامپیوتر مان شود و تنظیمات بایوس را تغیر و تبدیل کند. ویا حتی بکلی سبب خراب شدن کامپیوتر گردد. پس در چنین جاها لازم است که بایوس کامپیوتر خود را پسور بدهیم. پسورد دادن آنرا می توانید از بخش بایوس بخش Security Tab آنرا تنظیم کنید. اگر کدام وقتی پسورد آنرا فراموش کردید می توانید آنرا دوباره از بین ببرید. برای از بین بردن پسورد بایوس در ادامه مطلب با آموزش همراه باشید.

در قدم نخست کامپیوتر خود را رستارت کنید بعد دکمه F2،F10،F12 ویا در بعضی از کامپیوتر ها دکمه ESC را فشار دهید تا داخل تنظیمات بایوس شوید. زمانیکه یکی از این دکمه ها را از روی کیبورد فشار دهید صفحه تنظیمات بایوس برای شما ظاهر می شود از اینکه شما بایوس کامپیوتر خود را پسورد داده اید پس از شما پسورد می خواهد. در قدم اول باید 3 بار پسورد اشتباه تایپ کنید.

 

Invalid Password
Invalid Password

بعد روی دکمه  OK کلیک کنید. برای سه بار که پسورد اشتباه را تایپ کردید روی برای شما یک کود می دهد کود را کوپی کنید و این سایت را در داخل موبایل ویا کدام کامپیوتر خود باز کنید.

System Disabled
System Disabled

زمانیکه کود را دریافت نمودید. وبسایت که در بالا اشاره شد روی آن کلیک کنید، بعد کود را در آنجا تایپ کنید و روی دکمه Get Password کلیک کنید.

Enter your code
Enter your code

حالا برای شما یک نمبر می دهد آنرا نوشته کنید بعد در بایوس کامپیوتر خود تایپ کنید. به همین راحتی می توانید پسورد بایوس کامپیوتر خود را از بین ببرید. اگر کدام مشکل بود با ما به اشتراک بگزارید.

موفق باشید‌ !!!

3 Comments

  1. مه خودم بایوس پسورد دادم و میدانم پسوردش چیست، و موقع روشن شدن پسورد شه وارد میکنم و کار میکنه و هیچ مشکلی هم نداره، ولی میخوایم همی پسوردشه از بین ببروم باز چطو کنم؟!

  2. خیلی ببحشید، شما زبانتان فارسی است؟!!!! این جمله خودتان را یکبار دیگر بخوانید: حالا برای شما یک نمبر می دهد آنرا نوشته کنید بعد در بایوس کامپیوتر خود تایپ کنید. به همین راحتی می توانید پسورد بایوس کامپیوتر خود را از بین ببرید. اگر کدام مشکل بود با ما به اشتراک بگزارید. چی شد؟!!!!

پاسخی بگذارید